Instytucje materialnego prawa administracyjnego. Przegląd regulacji

Informujemy, że pojawiła się książka pt. "Instytucje materialnego prawa administracyjnego. Przegląd regulacji" autorstwa członków oraz sympatyków naszej Katedry, pod redakcją prof. I. Lipowicz. Książka dostępna jest w otwartym dostępie TUTAJ

Książka jest udostępniona na licencji Creative Commons, uznanie autorstwa bez utworów zależnych 3.0 Polska (CC BY-ND 3.0 PL).

Spotkanie Otwartego Seminarium Naukowego Prawa Administracyjnego

W dniu 5 kwietnia br. odbyło się kolejne Spotkanie Otwartego Seminarium Naukowego Prawa Administracyjnego na WPIA UKSW. Tym razem prezentację przedstawił dr Radosław Mędrzycki nt. pojęcia solidarności w prawie administracyjnym.

Dyżury w dniach 30.01-16.02

Uprzejmie informujemy, że dyżury pracowników Katedry w okresie sesji i przerwy semestralnej, tj. w dniach 30.01 – 16.02 odbywają się jedynie po wcześniejszym – indywidualnym ustaleniu droga mailową.

Terminy dyżurów w semestrze letnim zostaną podane niebawem na stronie WPIA UKSW.
 

Wywiad z prof. I. Lipowicz dotyczący wysp energetycznych

Informujemy, że na Portalu informacyjnym Związku Powiatów Polskich ukazał się wywiad z prof. I. Lipowicz pt. "Wyspy bezpieczeństwa energetycznego w każdym powiecie". Wywiad dostępny jest pod linkiem

I Konferencja Młodych Naukowców Prawa Administracyjnego

W dniu 21.11.2017 r. na WPIA UKSW miała miejsce I Konferencja Młodych Naukowców Prawa Administracyjnego. Jej organizatorami były Katedra Prawa Administracyjnego i Samorządu Terytorialnego WPIA UKSW oraz Koło Naukowe Prawa Administracyjnego WPIA UKSW. Celem konferencji było przedstawienie i ocena aktualnych zagadnień w obszarze prawa administracyjnego związanych z innowacyjnością. W ramach konferencji wyodrębniono dwa panele dyskusyjne poświęcone innowacjom w samorządzie terytorialnym oraz w administracji rządowej i sądownictwie. W trakcie konferencji swoje wystąpienia przedstawili doktoranci oraz osoby współpracujące z naszą Katedrą: mgr Joanna Łukasiewicz, mgr Aneta Wójcik, mgr Patryk Jankowski, mgr Konrad Kuszel. Konferencja stanowi forum wymiany poglądów studentów i doktorantów zainteresowanych tematyką prawa administracyjnego.

Zbiórka na WPIA UKSW

Wkrótce nadejdzie najgorsza pora roku dla bezdomnych zwierząt. To właśnie zimą nie mają co jeść, gdzie się schronić, umierają z zimna. Dlatego organizujemy pomoc i zbiórkę darów dla zwierząt ze schroniska. Podobnie jak w roku ubiegłym zachęcamy do przyłączenia się do zbiórki darów dla zwierząt ze schroniska.

Można przekazać dary rzeczowe:
• karma sucha, mokra, dla psów i kotów
• makarony, kasze, ryż
• żwirek do kuwet dla kotów
• smycze, kagańce, obroże, szelki
• posłania, legowiska, koce, kołdry, poduszki (tylko nie puchowe),
materiały, dywany, wykładziny
• transportery
• miski

Rzeczy można zostawić w oznaczonych kartonach na parterze przy portierni w Budynku nr 17 ul. Wóycickiego 1/3 lub w pokoju 1725 (Budynek Wydziału Prawa i Administracji). Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie. Wszystkich zainteresowanych prosimy o pomoc i dalsze wsparcie.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Jan Paweł II

I Konferencja Młodych Naukowców Prawa Administracyjnego pt. Innowacje w zmieniającej się administracji publicznej

Zapraszamy na konferencję I Konferencję Młodych Naukowców Prawa Administracyjnego pt. Innowacje w zmieniającej się administracji publicznej, która odbędzie się w dniu 21 listopada 2017 r., w Audytorium Maximum (Aula im. Roberta Schumana).

PROGRAM

 

Zgłoszenia oraz korespondencja pod mailem: konferencja.innowacje2017@gmail.com

Konferencja Aksjologiczne i prawne problemy bezdomności

10 października 2017 r. odbyła się w UKSW ogólnopolska konferencja naukowa pt. "Aksjologiczne i prawne problemy bezdomności" organizowana przez Katedrę Prawa Administracyjnego i Samorządu Terytorialnego WPiA UKSW oraz Katedrę Prawa Publicznego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Podczas obrad poruszono kwestie aksjologicznych podstaw przeciwdziałania bezdomności oraz praktycznych zagadnień prawnych związanych z bezdomnością. Naszą Katedrę z referatami reprezentowali dr hab. Irena Lipowicz, prof. UKSW oraz dr Mariusz Szyrski.

Dyżur Pani Profesor Ireny Lipowicz

Informujemy, że dyżur Pani Profesor Ireny Lipowicz zostaje przełożony na dzień 27 września godz. 15.00

XX Niemiecko-Polskie Kolokwium Administratywistów

W dniach 17-20 września br. odbywa się XX. Deutsch-Polnisches Verwaltungskolloquium „Nationale und übernationale Mechanismen des Schutzes des Rechtsstaats“ und „Die Anwendung des öffentlichen Rechts durch einvernehmliche Lösungen“. Katedra Prawa Administracyjnego i Samorządu Terytorialnego jest współorganizatorem tego wydarzenia.

Copyright © 2018 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach