Zaproszenie na konferencję naukową

Konferencja
„Współczesne problemy dydaktyki prawa publicznego”
26.04.2013 r. Warszawa

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Wydział Prawa i Administracji
Audytorium Maximum, Aula im. Roberta Schumana

PLAN KONFERENCJI
10.30 – 11.00 Rejestracja uczestników
11.00 – 11.15 Otwarcie konferencji i wprowadzenie (dr hab. Marek Michalski, prof. UKSW - Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UKSW)
11.15 – 11.30 Przywitanie Gości (dr hab. Irena Lipowicz, prof. UKSW - Kierownik Katedry Prawa Administracyjnego i Samorządu Terytorialnego WPiA UKSW; mgr Mariusz Szyrski oraz mgr Radosław Mędrzycki – Fundacja Didactics)
SESJA I
NOWE CZASY, NOWE WYZWANIA W DYDAKTYCE
– perspektywa polska (moderator: dr hab. Jarosław Majewski, prof. UKSW)
11.30 – 11.50 Wykład dla pokolenia użytkowników Facebook’a (dr hab. Irena Lipowicz, prof. UKSW, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego)
11.50 – 12.10 Metody dydaktyczne w zakresie poszerzania umiejętności i kompetencji (dr Aleksandra Syryt, Pełnomocnik Dziekana ds. Jakości Kształcenia, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego)
12.10 – 12.30 Metody dydaktyczne w zakresie nauczania prawa publicznego na Politechnice Warszawskiej (dr Cezary Woźniak, Prodziekan ds. Dydaktyki i Nauczania, Wydział Administracji i Nauk Społecznych, Politechnika Warszawska)

Przerwa kawowa  12.30 – 12.40
SESJA II
NOWE CZASY, NOWE WYZWANIA W DYDAKTYCE?
– perspektywa międzynarodowa (moderator: dr Ziemowit Cieślik)
(połączenie telemostowe z Uniwersytetem w Osnabrueck)
12.40 – 13.00 Nauczanie na studiach prawniczych i badania naukowe: perspektywa niemiecka (mgr Mateusz Badowski, Uniwersytet w Osnabrueck-Niemcy)
13.00 – 13.20 Nauczanie na studiach prawniczych i badania naukowe: perspektywa czeska (mgr Magda Schusterova, Uniwersytet w Osnabrueck-Niemcy)