I Konferencja Młodych Naukowców Prawa Administracyjnego

W dniu 21.11.2017 r. na WPIA UKSW miała miejsce I Konferencja Młodych Naukowców Prawa Administracyjnego. Jej organizatorami były Katedra Prawa Administracyjnego i Samorządu Terytorialnego WPIA UKSW oraz Koło Naukowe Prawa Administracyjnego WPIA UKSW. Celem konferencji było przedstawienie i ocena aktualnych zagadnień w obszarze prawa administracyjnego związanych z innowacyjnością. W ramach konferencji wyodrębniono dwa panele dyskusyjne poświęcone innowacjom w samorządzie terytorialnym oraz w administracji rządowej i sądownictwie. W trakcie konferencji swoje wystąpienia przedstawili doktoranci oraz osoby współpracujące z naszą Katedrą: mgr Joanna Łukasiewicz, mgr Aneta Wójcik, mgr Patryk Jankowski, mgr Konrad Kuszel. Konferencja stanowi forum wymiany poglądów studentów i doktorantów zainteresowanych tematyką prawa administracyjnego.

Zbiórka na WPIA UKSW

Wkrótce nadejdzie najgorsza pora roku dla bezdomnych zwierząt. To właśnie zimą nie mają co jeść, gdzie się schronić, umierają z zimna. Dlatego organizujemy pomoc i zbiórkę darów dla zwierząt ze schroniska. Podobnie jak w roku ubiegłym zachęcamy do przyłączenia się do zbiórki darów dla zwierząt ze schroniska.

Można przekazać dary rzeczowe:
• karma sucha, mokra, dla psów i kotów
• makarony, kasze, ryż
• żwirek do kuwet dla kotów
• smycze, kagańce, obroże, szelki
• posłania, legowiska, koce, kołdry, poduszki (tylko nie puchowe),
materiały, dywany, wykładziny
• transportery
• miski

Rzeczy można zostawić w oznaczonych kartonach na parterze przy portierni w Budynku nr 17 ul. Wóycickiego 1/3 lub w pokoju 1725 (Budynek Wydziału Prawa i Administracji). Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie. Wszystkich zainteresowanych prosimy o pomoc i dalsze wsparcie.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Jan Paweł II

I Konferencja Młodych Naukowców Prawa Administracyjnego pt. Innowacje w zmieniającej się administracji publicznej

Zapraszamy na konferencję I Konferencję Młodych Naukowców Prawa Administracyjnego pt. Innowacje w zmieniającej się administracji publicznej, która odbędzie się w dniu 21 listopada 2017 r., w Audytorium Maximum (Aula im. Roberta Schumana).

Zgłoszenia oraz korespondencja pod mailem: konferencja.innowacje2017@gmail.com

Konferencja Aksjologiczne i prawne problemy bezdomności

10 października 2017 r. odbyła się w UKSW ogólnopolska konferencja naukowa pt. "Aksjologiczne i prawne problemy bezdomności" organizowana przez Katedrę Prawa Administracyjnego i Samorządu Terytorialnego WPiA UKSW oraz Katedrę Prawa Publicznego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Podczas obrad poruszono kwestie aksjologicznych podstaw przeciwdziałania bezdomności oraz praktycznych zagadnień prawnych związanych z bezdomnością. Naszą Katedrę z referatami reprezentowali dr hab. Irena Lipowicz, prof. UKSW oraz dr Mariusz Szyrski.

Dyżur Pani Profesor Ireny Lipowicz

Informujemy, że dyżur Pani Profesor Ireny Lipowicz zostaje przełożony na dzień 27 września godz. 15.00

XX Niemiecko-Polskie Kolokwium Administratywistów

W dniach 17-20 września br. odbywa się XX. Deutsch-Polnisches Verwaltungskolloquium „Nationale und übernationale Mechanismen des Schutzes des Rechtsstaats“ und „Die Anwendung des öffentlichen Rechts durch einvernehmliche Lösungen“. Katedra Prawa Administracyjnego i Samorządu Terytorialnego jest współorganizatorem tego wydarzenia.

Konferencja - Aksjologiczne i prawne problemy bezdomności

Katedra Prawa Administracyjnego i Samorządu Terytorialnego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Katedra Prawa Publicznego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie działające w ramach sieci naukowej serdecznie zapraszają Państwa na ogólnopolską konferencję naukową pt. „Aksjologiczne i prawne problemy bezdomności”, która odbędzie się w Warszawie 10 października 2017 r.

Formularz rejestracji

Wizyta w Norwegii - Bergen

W dniach 4.09-8.09 delegacja Wydziału Prawa i Administracji UKSW w składzie dr Mariusz Szyrski, dr Mariusz Stanik, mgr Zbigniew Więckowski, mgr Małgorzata Wojtczak-Wałachowska przebywała na Uniwersytecie w Bergen w Norwegi (w ramach Norway Grants). Podczas wizyty wygłoszono następujące referaty na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Bergen: dr Mariusz Szyrski - The new UE Policy regarding the renewable energy sources in the context of the Winter Package and its influence on the internal member state law; mgr Zbigniew Więckowski - Biologic medicines - legal aspects; mgr Małgorzata Wojtczak-Wałachowska - Public universities in a special purpose company - the principle of creation and functioning for the commercialization of knowledge.

Zaproszenie na Konferencję: Innowacje w zmieniającej się administracji publicznej

Zapraszamy na I Konferencję Młodych Naukowców Prawa Administracyjnego: Innowacje w zmieniającej się administracji publicznej, Warszawa, 21 listopada 2017 r., Auditorium Maximum, Aula im. Roberta Schumana, ul. Wóycickiego 1/3.

Celem konferencji jest przedstawienie i ocena aktualnych zagadnień w obszarze prawa administracyjnego związanych z innowacyjnością. Konferencja, jako forum wymiany poglądów, ma przyczynić się do rozwoju naukowego studentów oraz doktorantów zainteresowanych tematyką  prawa administracyjnego.

W ramach każdego z paneli dyskusyjnych przewidziano cztery wystąpienia uczestników – studentów 4, bądź 5 roku studiów i doktorantów (15 minut) oraz podsumowanie (5 minut).

Formularz zgłoszeniowy dotyczący udziału w panelach dyskusyjnych, wraz z abstraktem wystąpienia, należy przesłać w terminie do 6 sierpnia 2017 r.: Czytaj dalej

Dyżury w okresie wakacyjnym

Poniżej prezentujemy terminy dyżurów członków Katedry w okresie wakacyjnym.

dr hab. Irena Lipowicz, prof UKSW:
26.09, godz. 11.00

dr Ziemowit Cieślik: